Winnica Mazovia - Gruźińska gościnność i włoskie Dolce Vita

O winnicy

Winnica Mazovia leży w sercu Mazowsza, nad brzegami malowniczej rzeki Pilicy, w miejscowości Biejkowska Wola.


To najstarsza winnica na Mazowszu, położona w historycznej lokalizacji dawnych upraw winnych krzewów. Powstała z pasji i miłości do wina. Zainspirowani gruzińska gościnnością i włoskim dolce vita zapragnęliśmy stworzyć miejsce do którego każdy będzie chciał wracać.
Pierwsze winorośle posadziliśmy w 2005 roku. Sami robimy nasze sadzonki, ze sztobrów, które przywoziliśmy z naszych podróży. Znajdziecie u nas endemiczne odmiany z Gruzji, Cypru oraz Węgier. W 2008 roku zmieniliśmy lokalizację i posadziliśmy odmiany, które są charakterystyczne dla polskich winnic.
Dopiero w 2019 roku zarejestrowaliśmy naszą winnice pod nazwą Winnica Mazovia. Wcześniejsza nazwa Wina Marcina to dla nas wiele miłych wspomnień z początków naszej przygody z winiarstwem.


Poznaj nasze wina

Wina, które znajdziecie w Winnicy Mazovia są naturalne, wegańskie i stworzone z pasją. Kiedy zaczyna się proces tworzenia wina? Gdy dojrzewają owoce na krzewach, zamysł jakie z niego stworzyć wino, powstaje w głowie winiarza. Dlatego znajdziecie u nas wina, które zaskoczą was swoją świeżością z jednej strony, a z drugiej znajdziecie w nim wiele tanin.
biala-dama
jantar
karva
ksiezniczka2
ksiaze

O nas


W naszej mazowieckiej winnicy, w sercu Polski, będziecie mieli możliwość degustować nasze wyjątkowe wina, zarówno prosto z beczki, jak również zasiąść wygodnie pośród krzewów winnej latorośli z lampką naszego wina.
Kameralna atmosfera Winnicy Mazovia sprawia, że każdy przyjeżdżający do nas z wizytą czuje się jak wyjątkowy gość. Zaskoczymy Cię naszą niebanalną kuchnią, otwartością, porozmawiamy o wszystkim i o niczym.
Zapraszamy na Mazowsze, zapraszamy do Winnicy Mazovia.

Kasia i Marcin
 • Salvador Dali

  Prawdziwi koneserzy nie piją wina, smakują tajemnicę

  Salvador Dali
 • Ernest Hemingway

   Wszystko czego oczekuję od wina, to aby się nim cieszyć

  Ernest Hemingway
 • William Somerset Maugham

  Małżeństwo i wino mają jedną wspólną cechę, nabierają wartości po latach

  William Somerset Maugham
 

Prawdziwi koneserzy
nie piją wina,
smakują tajemnicę


Salvador Dali