Atrakcje w okolicy


Atrakcje

Mazowsze to kraina historyczna, położona w środkowym biegu Wisły oraz dorzeczu jej dopływów zlokalizowanych w centralnej oraz północno-wschodniej Polsce. Na jej terenie znajduje się obecna stolica kraju i regionu – Warszawa, choć historyczną stolicą Mazowsza jest Płock. Mazowsze to kraina usiana zamkami, dworkami i innymi pozostałościami z czasów świetności naszego kraju. Jeśli chodzi o ukształtowanie, Mazowsze jest regionem, w którym monotonność krajobrazu urozmaicają faliste wysoczyzny, obszary wydmowe oraz pradoliny największych rzek regionu: Wisły, Bugu, Narwi i Pilicy. I to właśnie w okolicach dzikiej rzeki Pilicy leży piękna Winnica Mazovia. Zapraszamy oczywiście do nas na zwiedzanie i degustację, ale okoliczne atrakcje pozwalają również aktywnie spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi.Kajaki

„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal, gdy szumi, szumi woda i płynie sobie w dal...” Słowa piosenki Ireny Santor doskonale oddają klimat wycieczki kajakowej. Rzeka Pilica daje wiele możliwości jeśli chodzi o długość i trudność spływu. Niezależnie od wybranej trasy, będzie ona malownicza i zapewni wiele atrakcji, a także pozwoli zrelaksować się i nabrać pozytywnej energii. W okolicy działa sporo firm oferujących spływy kajakowe Pilicą, a Winnica Mazovia może być zarówno początkiem, jak i metą takiej wyprawy. Współpracujący z nami organizatorzy chętnie odbiorą Was z naszej działki, a potem przywiozą do winnicy, zapewniając oczywiście niezbędny sprzęt i wsparcie. Wystarczą dobre chęci, by w upalny letni dzień zakosztować wodnych przyjemności.

Kajaki są dostępne w miesiącach letnich.Off-road

Błoto wciąga – wiedzą o tym wszyscy miłośnicy jazdy w terenie. W dorzeczu Pilicy ciągnie się wiele malowniczych, czasem – w zależności od warunków – bardzo błotnistych tras. W zależności od doświadczenia kierowcy i przygotowania samochodu, można zdecydować się na przejazd rekreacyjny, albo wybrać trudną trasę, do pokonania której niezbędne są liny i wyciągarka. Znajdujące się w okolicy Winnicy Mazovia trasy dostępne są również dla motocykli oraz quadów. Taka atrakcja, w połączeniu ze wsparciem w postaci naszego roadbooka oraz wskazówek, może być niezapomnianą przygodą.

Jeśli nie posiadasz terenowego auta, a masz ochotę na tego typu wycieczkę, możemy ją dla Ciebie zorganizować.
Na off-road w pobliżu Winnicy Mazovia możesz się wybrać przez cały rok.Strzelnica

Gościom oczekującym jeszcze większej adrenaliny i niecodziennych emocji możemy zaproponować wizytę na strzelnicy. Kameralny obiekt ze świetnymi instruktorami pozwoli sprawdzić zdolności strzeleckie amatorom, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z bronią, jak i osobom z większym doświadczeniem i umiejętnościami. Strzelnica oddalona jest niespełna kilometr od naszej winnicy i jest otwarta niezależnie od warunków pogodowych. Skorzystanie z niej wymaga wcześniejszego zgłoszenia takiej chęci i zarezerwowania terminu. Tę dodatkową atrakcję polecamy zdecydowanie przed degustacją naszych win.

Postrzelać można przez cały rok.Trochę kultury

Tylko 17 km od Winnicy Mazovia leży miasto Warka. W kojarzonej głównie z warzeniem piwa miejscowości znajdują się piękny kompleks pałacowy z końca XVII wieku i park. Na jego terenie znaleźć można między innymi pozostałości starej winnicy oraz muzeum Pułaskiego. To znakomita propozycja dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój oraz doceniają wartości historyczne tego regionu.